A SZÁMALK épületének új tulajdonosai, akik az épületet az eredetivel megegyező módon használják, a külső helyszínen elhelyezkedő oktatási részlegeiket az épület közelébe szeretnék telepíteni. Így került szóba, vajon elhelyezhető ez a funkció a két épület között, amit a megváltozott szabályozási előírások tették elvileg lehetővé.
A program a művészeti képzés tantermeit és műtermeit tartalmazta, megoldandó volt a hasznos alapterlethez tartozó parkolók elhelyezése is.
A megoldást jelentősen nehezítette, hogy a két épület (SZÁMALK és Mérnökház) önálló telken áll, a közöttük lévő terület eleve csak igen keskeny épület elhelyezését teszi lehetővé. Ezt is csak akkor, ha a két telek összevonásra kerül, mert máskép a betartandó oldalkerti határok ellehetetlenitik az építést.
Végül egy igen keskeny háromszintes (pince, földszint, emelet) épületbe került a program. Az aula (és egyben kiállítótér) úgy lehetett a funkciója megkövetelte nagy belmagasságú helyiség, hogy a padlószintje a pinceszintre került. A műtermek-kreatív műhelyek- ehhez csatlakoznak. A bevilágítást az északi oldalon kialakított angolakna biztosítja.A garázs a SZÁMALK épület pinceszinti parkolójához kapcsolódik, így lehajtót nem kell építeni. Az épület tetején az igénybevett zöldterület "pótlásaként" zöldtető és pihenőterasz létesül.
A két "szilikát bázisú" épület között az új UFÓ-ként, natúr alumínium homlokzattal rendelkezik.